Шляхи комунікації злочинців з дітьми: як вони знаходять потенційних жертв?
- Перегляд відкритих сторінок у соціальних мережах з метою збору інформації про дитину
![](https://4e4dc7b48f.cbaul-cdnwnd.com/1efbac09b9b0512574da55a873d4e118/200000074-7afc47afc6/images-5.jpg?ph=4e4dc7b48f)
Таким чином злочинці знаходять інформацію про уподобання та друзів дитини, оскільки таким чином легше втертисть у довіру. Наприклад, якщо використовувати фрази з улюбленої пісні дитини чи обговорювати фільм, про який дитина робила пости.
- Залучення дитини у закриту групу в телеграмі чи вайбері Все частіше батьки звертаються по допомогу у зв'язку з ситуацією, коли контакт дитини додають до закритої групи в Телеграмі чи Вайбері без попереднього погодження з дитиною. Наприклад, зловмисники можуть пропонувати дітям додати друзів до групи за певну винагороду. Часто діти не знають особу, яка доєднала їх до чату.- Створення фейкових профілів Доволі часто злочинці створюють фейкові профілі в соціальних мережах для побудови довірливих стосунків з дитиною. Такий профіль виглядає справжнім - має фото, дописи, надсилає повідомлення від імені однолітка дитини.
- Рандомне повідомлення всім, хто є в певному чаті з метою побачити, хто дасть на нього відповідь
Наразі злочинці використовують нову схему контакту - дивляться профілі тих, хто вже є в певному чаті (зазвичай відкритому чаті, наприклад, волонтерської допомоги міста), рандомно відправляють повідомлення типу "Привіт" і чекають доки хтось їм відповість. Далі ведуть бесіду з тими користувачами, хто написав у відповідь.
Дуже важливо зараз не зволікати, триматися та пам'ятати про важливість безпеки як офлайн, так і онлайн! Бережіть себе
#stop_sexтинг